V prostějovské knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Račte se podívat.
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Zpravodaj Městské knihovny Prostějov

Borneo, recitál, závislosti i Lesba v Damašku


Přemýšlíte jak uniknout předvánočnímu shonu? Zkuste knihovnu. Kromě knih zde najdete i pohodu a klid, které k Vánocům patří. Na sváteční notu vás naladí Jaroslav Knejp, malé i velké kutily čekají tvořivé dílny, těšit se můžete na cestopisnou přednášku o Borneu, promítání filmu Aminin profil, a s psycholožkou PhDr. Alenou Plškovou probereme novodobé závislosti.
 


Nové závislosti (8.12.)


8. prosince můžete ve 14 hodin přijít do knihovny diskutovat s psycholožkou a specialistkou na trestnou činnost PhDr. Alenou Plškovou o novodobých závislostech. Dozvíte se, co je to biorexie, ortorexie, semirexie, aquaholismus nebo třeba tanorexie, závislost na sociálních sítích, mobiling a mnohé další druhy závislostí, jak je rozpoznat nebo se jim bránit.


Napříč malajským Borneem (19.12.)


Pokud vám chladné počasí nedělá dobře, přijďte se zahřát alespoň duševně na přednášku o Borneu. Vypravíme se za orangutany, kahauy nosatými, orchidejemi, vynikajícím jídlem a milými domorodci. O své šestitýdenní cestě po Borneu bude prostějovská cestovatelka Kateřina Francová vyprávět v pondělí 19. prosince od 17 hodin.

 

Promítej i ty: Aminin profil (7.12.)


Aminin profil je příběh o atraktivní dívce syrsko-amerického původu, která začala psát blog, reagující na aktuální dění v Sýrii. Už jeho samotný název, „Lesba v Damašku“, upoutal pozornost a zajistil blogu slušnou čtenářskou základnu. Proto, když se svět prostřednictvím její on-line přítelkyně dozví o Aminině únosu tajnými službami, mnoho lidí se zapojí do kampaně za její propuštění. Co se na počátku jeví jako příběh o osobní odvaze lesbické aktivistky, se během několika nečekaných zvratů změní na úvahu o síle sociálních sítí, která je schopná manipulovat vztahy mezi lidmi a jejich identitami. Film budeme pouštět v rámci projektu Promítej i ty. Podívat se na něj můžete 7. prosince v 16 nebo v 18 hodin.


Tvořivé dílny (8. a 16.12.)


K vánočnímu programu v knihovně tradičně patří tvořivé dílny. Čekají vás hned dvě. Do knihovny pro děti můžete vyrazit 8. prosince, od 13.30 do 15.30 tam budete mít k dispozici zkušenou pletařku Miroslavu Zatloukalovou z Brodku u Konice, držitelku titulu Nositel tradic lidových řemesel. Pomůže vám uplést si vlastní vánoční ozdoby na stromeček. A jestli je vám jedno tvoření málo, 16. prosince od 10 do 17 hodin si v podkrovním sále hlavní budovy můžete vyrábět jednoduché záložky, dárkové tašky nebo originální placky.
 


Vánoční recitál Jaroslava Knejpa (14.12.)


Vánoce a písničky patří neodmyslitelně k sobě. Jako každý rok i letos si pro vás známý prostějovský pábitel Jaroslav Knejp připravil pořad plný autorské poezie, povídek a milého vyprávění. Těšit se můžete na středu 14. prosince od 17 hodin.
 
Kompletní program knihovny najdete vždy ZDE.


Vyzkoušeli jste už také tyto služby knihovny? Podívejte se jak na ně...
 


Kromě sociálních sítí Facebook nebo Twitter můžete dění kolem knížek a knihovny
sledovat také na sítích Instagram a Pinterest.

              
zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Instagram | Google+ | Foursquare | YouTube
© 2016 Městská knihovna Prostějov. Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.
Email Marketing Powered by Mailchimp
Tuto zprávu nelze považovat za obchodní sdělení ve smyslu ust. § 2 písm. f) zákona č. 480/2004 Sb.,
o některých službách informační společnosti, jelikož vydavatel je neziskovou organizací.


Nepřeji si dostávat další zprávy z knihovny.