V prostějovské knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Račte se podívat.
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Zpravodaj Městské knihovny Prostějov

 

Duben v knihovně není žádný apríl


Aprílový svátek se u nás slaví přinejmenším od roku 1690, kdy je o něm první písemná zmínka od Bartoloměje Chritellia z Prahy. Jestli Bartoloměj vyvedl někomu taškařici nebo si naopak potřeboval postesknout, že byl napálen, zdroj už neuvádí. V tento den je dovoleno i jinak seriozním institucím vyvést své uživatele nějakým neškodným vtípkem. My jsme se rozhodli jít rebelsky proti proudu a o našem programu na měsíc duben vám nazalžeme.
 

 

Hudební kaleidoskop Jana Rejžka


Hudební kaleidoskop Jana Rejžka
Známý hudební kritik a publicista Jan Rejžek knihovnu navštíví se svým poslechovým pořadem Hudební kaleidoskop. Těšit se můžete na ukázky z domácí i zahraniční hudební tvorby, upozorní nás na zajímavé tituly, interprety, styly i žánry a zalistujeme také v jeho nové knize „Jak tohle vůbec můžete otisknout!“. To vše 14. dubna od 17 hodin v podkrovním sále knihovny.

Chci se dozvědět více.

 


Sibiř – divoká příroda a její obyvatelé


Sibiř – divoká příroda a její obyvatelé
Tomáš Kubeš se fotografování věnuje od dětství, profesionálem se stal v roce 1998. Několik let prožil cestováním po Africe, procestoval také Evropu a Asii. Je autorem fotografií k několika knihám, jeho snímky a články můžete najít v časopisech Koktejl, Lidé a Země, Instinkt, Vlasta a další. 27. dubna v 17 hodin nám představí východní Sibiř, kde panenská krása drsné přírody ostře kontrastuje s velkoměsty a buddhistickým Burjatskem.

Chci se dozvědět více.
 

Finanční gramotnost (nejen) pro seniory


Finanční gramotnost (nejen) pro seniory
Na Adama Plajnera ze Sdružení obrany spotřebitelů se můžete obracet se svými problémy pravidelně každý sudý čtvrtek od 15 do 17 hodin. Tento měsíc si pro vás navíc připravil přednášku týkající se finanční gramotnosti. Pokud potřebujete osvětlit pojmy jako debetní, kreditní nebo úvěrová karta, spotřebitelský úvěr, RPSN a mnohé další, nebo se prostě na cokoli z finančního sektoru zeptat, navštivte knihovnu 7. dubna od 16 hodin.

Chci se dozvědět více.

 

Deskohraní


Deskohraní
Pokud jste mladí duchem a rádi si hrajete, přijďte si do naší knihovny vyzkoušet deskové hry. 21. dubna od 16 do 18 hodin si můžete pohrát se starými známými deskovkami jako jsou Osadníci, Agricola, Dixit a další, máme pro vás však i zbrusu nové kousky, třeba Ubongo, Tik tak bum, Safari Speed nebo Duch. Samotáři i skupiny, malí nebo velcí, pobaví se všichni. Když si s některou hrou nebudete vědět rady, pomůžeme vám.

Chci se dozvědět více.

 

Slet čarodějnic a čarodějů


Slet čarodějnic a čarodějů
Pro děti je tentokrát připravena veselá taškařice. Hůlky, košťata, černé kočky, knihy s tajuplnými zaříkávadly, to vše popadněte a přijděte se pobavit do knihovny pro děti a mládež. 28. dubna vás zde od 15 do 17 hodin čeká zábavné čarodějné odpoledne plné her a soutěží, které vyvrcholí přehlídkou a vyhodnocením nejlepších masek.
 

Další akce a kompletní program knihovny najdete vždy ZDE.


Vyzkoušeli jste už také tyto služby knihovny? Podívejte se jak na ně...
 


Kromě sociálních sítí Facebook nebo Twitter můžete dění kolem knížek a knihovny
sledovat také na sítích Instagram a Pinterest.

              
zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Instagram | Google+ | Foursquare | YouTube
© 2016 Městská knihovna Prostějov. Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.
Email Marketing Powered by Mailchimp
Tuto zprávu nelze považovat za obchodní sdělení ve smyslu ust. § 2 písm. f) zákona č. 480/2004 Sb.,
o některých službách informační společnosti, jelikož vydavatel je neziskovou organizací.


Nepřeji si dostávat další zprávy z knihovny.