5 ключових якостей інтровертів-лідерів, або чому із замкнутих людей виходять найкращі керівники
Leole book - натхнення для бізнесу
«Більшість людей не знає, що я інтроверт». Я чую таке визнання від багатьох успішних керівників.
Як же у них, керівників-інтровертів, це виходить? Вони ж, як прийнято вважати, сором'язливі, замкнуті, не люблять людей.... і взагалі, дивні. Як вони пробиваються наверх у світі бізнесу, де панують екстраверти? Відповідь проста. Вони грамотно використовують свої переваги. У своєму бестселері «От хорошего к великому» економіст Джим Коллінз описав «керівників п'ятого рівня», що напрочуд нагадують керівників-інтровертів. За даними Коллінза і його робочої групи, акції компаній, які очолювали «керівники п'ятого рівня», 15 років поспіль демонстрували стійке зростання без падінь і злетів.

Згідно з дослідженнями, 40% генеральних директорів описують себе як інтровертів - наприклад, глава Microsoft Білл Гейтс, суперінвестор Уоррен Баффетт і Чарльз Шваб, президент Avon Андреа Джанг. Це означає, що інтроверти відпочатку мають все необхідне, щоб керувати компаніями в активній, екстравертнії культурі бізнесу. Ось п'ять ключових якостей, які допомагають лідерам цього типу досягати успіху.
  • Вони спочатку думають, а потім говорять. Навіть у звичайній розмові вони уважно обмірковують репліки інших, розмірковують, а потім вже відповідають. Один керуючий розповідав мені, що він сидить і слухає пропозиції своєї команди, не коментуючи їх і тим самим дозволяючи співробітникам висловити ще більше думок.
  • Їм важлива глибина. Лідери - інтроверти думають «вглиб», а не «вшир».  У недавньому інтерв'ю The New York Times Дебора Даншір, президент біофармацевтичної компанії Millennium, сказала: «Крім проведення організаційних досліджень і спільних нарад я періодично заходжу до співробітників в кабінети і запитую їх: «Що не дає вам спати ночами? Над чим працюєте? Що для вас зараз найцікавіше? Що, по-вашому, ми могли б поліпшити?»» Доктор Даншір стверджує, що такі бесіди дозволяють керівникам-інтровертам без зайвого шуму дізнатися, що відбувається в компанії.
  • Вони випромінюють спокій. Інтроверти стримані. У важкі часи вони обнадіюють людей своєю спокійною впевненістю. Секрет їхнього успіху на переговорах і конференціях можна виразити одним словом: підготовка. Вони часто планують і виписують питання заздалегідь, а важливі промови вчать і репетирують вголос. Інтроверти як ніхто інший вміють налаштовуватися - блокувати негативні думки і думати про майбутню подію тільки хороше. Перед загальними заходами Боб Гудієр, керівник IT -компанії в Атланті, каже собі : «На 30 хвилин я можу все».
  • Вони воліють формулювати ідеї через тексти. Лідери-інтроверти зазвичай воліють писати, а не розмовляти. Цей навик допомагає їм краще формулювати свої ідеї та документувати дії. Це також допомагає використовувати соціальні мережі в інтернеті, щоб бути ближче до співробітників, клієнтів та партнерів. Наприклад, використовуючи Blue Shirt Nation (внутрішня соціальна мережа для співробітників гіпермаркету електроніки Best Buy ), вище керівництво постійно залишається на зв'язку і обговорює пропозиції співробітників.
  • Вони люблять самоту. Лідери-інтроверти відновлюють сили, коли знаходяться на самоті. Вони втомлюються від людей, і їм часто потрібен час на «перезарядку». Ці регулярні паузи стимулюють їх мислення, здатність до творчості та прийняттю рішень. Мартін Шмідлер, віце-президент компанії, що об'єднує кілька фастфуд-кафе, часто говорить своїй команді, що йому потрібен час на роздуми. При цьому він чітко ставить дедлайн, коли і як він повернеться до підлеглих з відповіддю, - і завжди виконує свої обіцянки. За матеріалами Forbes.ru
Найкраща література Про і Для Інтровертів
Интроверты. Как использовать особенности своего характера
Сьюзан Кейн
Найбільш обговорювана і "нашуміла" книга року в США! А ще  - прекрасний приклад з точки зору того, як сама автор, як інтроверт, виступає на публіці перед мільйонами людей. У книзі вона описує, як нелегко для неї спочатку був кожен публічний виступ.
 детальнішеПреимущества интровертов
Марти Лэйни                                                                   

Вперше перекладена на російську мову в 2003 році. Книга 11 років у продажу, світовий наклад понад 100 тис. прим., загалом перекладена на 13 мов.
Марті Лейні - відомій експерт з інтроверсії в США. Вона 37 років заміжня за екстравертом - кому, як не їй знати, які переваги інтровертів ...

 детальніше

Нетворкинг для интровертов

Искусство заводить полезные связи для необщительных
Девора Зак

Ця книга унікальна тим, що не змушує інтроверта переучуватися на екстраверта - на відміну від більшості інших книг з Нетворкінгу. Вона написана інтровертом і для інтровертів - з любов'ю, з гумором і безмежним розумінням. Якщо ви ненавидите спілкуватися, але вам доводиться це робити, якщо ви дуже хочете спілкуватися, але у вас не виходить - ця книга те, що вам потрібно.
 детальніше


Управление для тех, кто не любит управлять
Девора Зак               

Девора викладає лідерство, нетворкінг, навички презентації, комунікацію, менеджмент змін і згуртування команди - а потім робить перерву і обідає на самоті. Вона - інтроверт, але це не заважає їй бути успішною.
Автор допоможе виробити ваш індивідуальний стиль управління. Навіть якщо ви не любите і не вмієте керувати. Її яскравий стиль, численні приклади і корисні вправи зроблять книгу настільною інструкцією для менеджерів, які хочуть знову полюбити свою роботу.

детальніше

Карьера для интровертов
Как завоевать авторитет  и получитть заслуженное повышение
Ненси Энковиц                         

Автор включила до книги поради про те, як стати помітнішим, багатьох відомих інтровертів екстравертів, у яких вона взяла інтерв'ю. Наприклад, в ній є ексклюзивні поради від Уоррена Баффета, Білла Клінтона і Сета Годіна.
Книга увійшла до списку кращих книг 2009 року за рейтингом авторитетного журналу Publishers Weekly.

детальніше

Как побороть застенчивость

Филип Зимбардо  

Ну хто хоч раз у житті, хоча б у дитинстві не соромився? Немає таких людей. Але проте сором'язливість - не дитячий тимчасовий комплекс, у багатьох це переростає в серйозну проблему.
Філіп Зімбардо - видатний американський дослідник - дає конкретні рекомендації тим, хто хоче набути впевненості в собі; доступні вправи, багаторазово випробувані в заснованій ним клініці сором'язливості. Ось вже більше чверті століття ця клініка успішно функціонує в далекій Каліфорнії, а застосовувана в ній методика стає в пригоді психологам і сором'язливим людям в усьому світі.

 детальніше


Почему мы такие?
16 типов личности, определяющих, как мы живем, работаем и любим
Отто Крегер, Джанет Тьюсен
  

Хоча екстраверту, ймовірно, ніколи не знадобиться стати інтровертом, а сенсорику - інтуїтом, існує чудова золота середина. Чим краще ви навчитеся використовувати якості, до яких ви не схильні, тим менше слабких місць залишиться у вас. Наприклад, екстравертам непогано б інколи послухати співрозмовника, а інтровертам - навчитися виражати свої почуття і думки на словах. Сенсорики можуть приділити якийсь час приємним мріям про майбутнє, відклавши всі нагальні справи, а інтуїти - для різноманітності зайнятися роботою по будинку...
Коли ви розберетеся в типологічних розбіжностях, у вас з'явиться цілком реальна можливість ужитися з цими відмінностями і навчитися отримувати від них користь і задоволення.

 детальніше                                                         

Також можете подивитись Сьюзан Кейн: Сила интровертов | Video on TED.com
Використовуйте найкращі інструменти для розвитку свого бізнесу!
Попередні випуски натхнення

Успіхів,
Леся Петренко
головний натхненник книгарні Leole Book
та видавництва Leole Publisher

Copyright © 2012, Leole Book, All rights reserved.
Ви отримали цей лист тому, що є клієнтом чи партнером Leole Book.

info@leolebook.com.ua(032) 253 0 483


www.leolebook.com.ua