Copy
Rozhýbme svet dobrom - ponuka eRka pre prácu s deťmi vo farnosti.
Pozrieť email v prehliadači

JANUÁR 2015

Urobím to rád.

"Čo sme videli a počuli, zvestujeme aj vám, aby ste aj vy mali spoločenstvo s nami. Veď my máme spoločenstvo s Otcom a s jeho Synom Ježišom Kristom. A toto píšeme, aby naša radosť bola úplná." (1 Jn 1,4-3)


            
Ahoj <<Meno>>!
V januári môžeš rozhýbať svet dobrom, keď si Vianočnú radosť nenecháš pre seba. Naša radosť sa stáva úplnou, keď sa o ňu delíme. Pozvi svojich kamarátov k spoločnej hre. Pozvi ich von, na sneh, na sane... Zorganizujte si hravé populudnia a darujte si tak príležitosť prežiť radosť.
Rebrík - december

Radosť v zime

Vieš, ako sa hrá Eskimácka naháňačka, Kotol alebo Lov na zajace? V Rebríku na strane 25 sa to dozvieš. Napíš do 20. januára do redakcie Rebríka, akú hru ste sa najčastejšie hrávali počas januára a môžeš vyhrať. Ak ste sa hrali svoje vlastné hry, nezabudni nám poslať aj ich popis a pravidlá.
OBJEDNAJ REBRÍK

Urobím to rád/rada...

Nie je vždy jednoduché ostať radostným a povedať si: "Áno, urobím to s radosťou, urobím to rád/rada..."
Radosť je vecou srdca a má hlboké korene. Často ju sprevádza veselosř, ale znesie sa i s vážnosťou. Veselosť je čosi vonkajšie. Je to emócia, ktorá môže rýchlo prísť i odísť. Radosť je však stav duše. Je trvanlivá a treba sa o ňu starať. Pri pestovaní radosti sú potrebné dva predpoklady:
1. odvaha byť radostný
2. schopnosť vytvárať situácie, ktoré spôsobujú radosť.
Svätý don Bosco hovorieval, že výchova k radosti musí kráčať ruka v ruke s výchovou k nábožnosti. Ak odovzdáme náš život dobrému Bohu, ľahšie naberieme odvahu pre radostnosť i v situáciách, ktoré sú nečakané, ťažké, problematické...

Ako si udržať radosť?

1. Pokolednícke stretko. Usporiadajte si v januári pokolednícke stretko, kde sa podelíte o zážitky z koledovania, zahráte sa, navzájom si poďakujete. Ovocie a sladkosti, ktoré ste vykoledovali môžete spoločne venovať ľuďom v núdzi, aby vaša radosť rástla delením sa.
2. Domácnosť. Zamyslite sa nad výzdobou vašej domácnosti. Čo vám spôsobuje radosť? Vymeňte si výzdobu v izbe, nachystajte si CD s hudnou, ktorá vám spôsobuje radosť. Obklopujte sa peknými vecami, aby ste doma zažili čo najviac situácii, ktoré spôsobujú radosť.
3. Hry v zime. Pozvite svojich kamarátov von, k hre v zimnom počasí podobne ako to urobili Odvážni Emkuroni z komixu v Rebríku.
4. Pred spaním. V tichu pred spaním si premietnite, čo ste zažili počas dňa. Ktoré situácie vám spôsobili radosť? Oživte si ich v spomienke a poďakujte za ne v modlitbe.
TV Lux

TV Lux: Deti v spoloČNOSTI

Premiéra: 29.12.2014 (pondelok) o 17.30
Budeme sa rozprávať o radosti, ako si ju udržať a ako ju rozvíjať. Stretnete sa s deťmi z Gbelian a dievčatami, ktoré v rámci Klubu detskej nádeje chodia potešovať choré deti v nemocnici. Reprízy: utorok o 23.00, streda a štvrtok o 8.10.

Čo nás čaká najbližšie?

Februárové heslo bude znieť Radujme sa z evanjelia. Prinesieme vám tipy pre zorganizovanie karnevalu s biblickými motívmi.

MAREC - APRÍL
Počas marca a apríla budeme rozvíjať čnosť čistoty. 25. marca nás čaká kampaň Deň počatého dieťaťa. Veľmi ti odporúčame nahliadnuť aj na web Čistého roka, ktorý postupne odkrýva katechézy o čistote, ktoré obsahujú aj námety na stretká.

Podeľ sa o tento newsletter

Share
Tweet
Forward
+1
Share
eRko
Projekt Rozhýbme svet dobrom realizujeme od januára 2014 do októbra 2015 s finančnou podporou Kindermissionswerk „Die Sternsinger“, e.V.
Tento e-mail dostávajú ZOFovia eRka, VOC a členovia územného tímu, komisií eRka a ľudia, ktorí sa naň samostatne prihlásili.
nechcem odoberaťnewsletter    zmeniť svoje údaje

Email Marketing Powered by Mailchimp