Copy
Rozhýbme svet dobrom - ponuka eRka pre prácu s deťmi vo farnosti 2013/2014.
Rozhýbme svet dobrom
www.eRko.sk

YouTube kanál eRko - HKSD

eRko na Facebooku

@eRkoHKSD na Twitteri
November'13: Srdečnosť
"Jestvujú ľudia, o ktorých sa hovorí, že majú srdce na dlani. V celom ich zjave, jedno či sa usmievajú alebo sú vážni, či vychádzajú niekomu v ústrety, alebo mu niečo odoprú, je akýsi odblesk vnútorného slnka, ktoré prichádza odkiaľsi z hĺbky človeka- zo srdca.“
(z knihy Čnosti, Milan Bubák)

Srdečnosť

Čnosť mesiaca november je čnosť ľudí, ktorí majú, ako sa hovorí, srdce na dlani. Aj my sa môžeme tento mesiac podeliť s inými o svoje srdce, dávať im najavo svoju srdečnosť a potešiť ich. Tu je niekoľko námetov, ako prejaviť svoju srdečnosť počas mesiaca. Budeme radi, keď nám o tom, ako sa vášmu stretku darí potešovať druhých napíšete Facebookovú správu a ptiložíte aj fotku. Vaše správy zverejníme na Facebooku eRka. 

Akcia pre deti - POTEŠÍM
V ńovembrovom Rebríku nájdete námet, ako prejaviť svoju srdečnosť počas Svetového dňa pozdravov. Na stránke časopisu Rebrík nájdete aj ďalšie tipy, ako môžete rozvíjať svoju srdečnosť počas mesiaca.

Obálka Rebríka

Poteš pozdravom

21. november je Medzinárodný deň pozdravov. O jeho zaujímavej histórri sa dočítaš v novembrovom Rebríku. Prejav svoju blízkosť a daruj pozdrav počas Dňa pozdravov.
Logo TV Lux

TV čnosti

Sledujte televíziu LUX v pondelok 28.10.2013 o 17:30 a dozviete sa, ako superhrdinovia z Nových Zámkov rozhýbali svoje okolie dobrom počas kampane Detský čin pomoci. Budeme sa pýtať poštára Zdena, či si ľudia ešte posielajú srdečné pozdravy a Katka Jantáková predstaví Medzinárodný deň pozdravov. Zapojte sa do relácie mailom, SMS alebo cez Facebook TV Lux. Repríza relácie bude v utorok o 21.55, stredu o 7.40 a vo štvrtok o 12.55. 

Čo nás čaká?


2.11.: Sviečka za nenarodené deti
Ucti si deti, ktoré sa nemohli narodiť spomienkou a modlitbou pri sviečke.

Dec.: SPRAVODLIVOSŤ
Aj deťom s postihnutím v Afrike prináležia ľudské práva. Zapoj sa do Dobrej noviny.

TIP pre rodičov

Okrem toho, že môžete využiť novembrové tipy na srdečnosť, ponúkame Vám aj jednoduchú hru, pri ktorej dáte najavo svoju srdečnosť voči ostatným členom rodiny úsmevom. Postup hry nájdete TU.
Buďte s nami :-)
Objednaj si Rebrík
Objednaj si Lusk

Podeľte sa o tento newsletter

Copyright © eRko 2013
Naša mailová adressa: erko@erko.sk
Ďakujeme za Tvoju službu pre deti v eRku.