Copy
Rozhýbme svet dobrom - ponuka eRka pre prácu s deťmi vo farnosti.
Pozrieť email v prehliadači

NOVEMBER 2014

Buď vďačný

Vďačnosť spočíva v úprimnom uznaní a ocenení prijatej láskavosti a v túžbe ju opätovať. Je znakom vznešenosti a prispieva k pevným, harmonickým medziľudským vzťahom.
 


            
Ahoj <<Meno>>!
Aj vďačnosť sa dá trénovať. Neveríš? Skús so svojim stretkom využiť november na to, aby ste nadobudli hlbší životný postoj vďačnosti. Rozprávajte sa o tom, za čo všetko môžete byt vďační. Nech vám poslúži ako príklad sv. Martin. Zorganizujte si svoj lampiónový sprievod a roznášajte svetlo vďačnosti.

 
Detský čin pomoci

Svetlo vďaČNOSTi sv. Martina

Advent – príprava na Vianoce – trval kedysi šesť týždňov. Sviatok sv. Martina bol posledným dňom pred týmto obdobím. Slávil sa bohoslužbami, svetelnými sprievodmi, piekli sa martinské koláčiky a jedli sa husi. Aj v súčasnosti sa 11. novembra v niektorých obciach koná lampiónový pochod.
 
Pripravte aj Vy vo svojej farnosti sprievod s lampiónmi, prostredníctvom ktorého roznesiete do okolia martinské svetlo dobra, pomoci a vďačnosti. Môžete si nacvičiť scénku o svätom Martinovi, napiecť martinské koláčiky alebo medovníkové husi, ktorými potešíte nielen svoje stretko.


LUSK 147

V Lusku 147 nájdeš doplnkové námety k akcii roznášania svetla vďačnosti sv. Martina.

Stiahni si námet na lampiónový sprievod
Rebrík - október

Martinské svetlo vďačnosti

V čom sa chceš podobať na svätého Martina a prečo? Napíš, pridaj kresbu svätého Martina a pošli do 20. novembra. Na troch vyžrebovaných čaká pekná odmena.
Na strane 3 nájdeš postup na výrobu lampióna a strana 25 ponúkne námet, ako zorganizovať svätomartinský sprievod. 

 
OBJEDNAJ REBRÍK
TV Lux

2.11. Sviečka za nenarodené deti

Aj deti, ktoré sa nemohli narodiť, žili život a niekedy sa na to zabúda. My na ne nezabúdame. Pripojte sa i s vašim stretkom. Konkrétne námety nájdeš na eRko webe alebo webe Fóra života.
TV Lux

Deti v spoloČNOSTI

Premiéra: 27.10.2014 (pondelok) o 17.30
Budeme sa rozprávať o vytrvalosti a Detskom čine pomoci s eRkármi z Bratislavy. S manželmi Jankovičovcami sa pozrieme na novembrovú a decembrovú čnosť - vďačnosť.

Čo nás čaká najbližšie?

December sa bude niesť v duchu prípravy a samotného jubilejného 20. ročníka Dobrej noviny. Jeho témou je Dobrá novina mení môj život. Viac informácií nájdeš v metodických materiáloch, Lusku 147 či webe Dobrej noviny

Podeľ sa o tento newsletter

Share
Tweet
Forward
+1
Share
eRko
Projekt Rozhýbme svet dobrom realizujeme od januára 2014 do októbra 2015 s finančnou podporou Kindermissionswerk „Die Sternsinger“, e.V.
Tento e-mail dostávajú ZOFovia eRka, VOC a členovia územného tímu, komisií eRka a ľudia, ktorí sa naň samostatne prihlásili.
nechcem odoberaťnewsletter    zmeniť svoje údaje

Email Marketing Powered by Mailchimp