Copy
Kompletní informace k pandemii koronaviru ZDE aktuální informace, návody, naše návrhy

Milé pirátky a piráti,

rád bych vám napsal pár řádek v tomto ne zrovna snadném období, které většinu z nás ovlivní na běžném životě, v rodině i profesně.

Bohužel většinu opatření, která byla přijata, považujeme za nezbytné. Především abychom ochránili své blízké.

Trochu se to podepsalo i na naší oficiální komunikaci uvnitř KS. Ačkoli zároveň se krásně ukázalo, jak dokážeme fungovat jako spolupracující komunita především v místech, kde žijeme. A tak se kolem Pirátů v jednotlivých koutech kraje začalo organizovat šití roušek, rozvoz nákupů nebo jídel a další pomoc těm nejvíce ohroženým.

Na té parlamentní sféře se pak snažíme být nyní maximálně konstruktivní opozicí. A přes důležitost většiny hygienických opatření se přesto snažíme upozorňovat na přehmaty vlády a nepřipravenost na takovou situaci.

Kromě toho se usilovně snažíme napříč rezortními týmy Pirátů přijít s návrhy jednotlivých ekonomických opatření s krátkodobým i dlouhodobým výhledem.

Dále připravujeme podklady pro Republikové předsednictvo, za které ho Radek Holomčík odesílá formou soukromé zprávy na fóru. Je tam hodně užitečných informací. Proto i prosím o jeho pravidelnou četbu.

Děkuji Vám všem za obětavost, nasazení a výpomoc, kde to jen jde. Stejně tak i za nošení roušek .

Kdyby cokoliv napište.

Petr Třešňák
Poslanec za Karlovarský kraj
petr.tresnak@pirati.cz

Distribuční místa zdravotnického materiálu a jiné pomoci:
e-PIC Karlovy Vary, Moskevská 60
- výroba a distribuce roušek, distribuce desinfekce (606 812 941)
Nová Karna Mariánské Lázně, Vítězství 175/6a
- distribuce roušek a materiálu k jejich šití (775 611 196)
Chráněné dílny Joker Cheb, Hradební 516
distribuce roušek a materiálu k jejich šití
Pomoc v nouzi, o.p.s., Sokolov
-
distribuce roušek sociálním službám (733 723 942, fajtova@pomocvnouziops.cz)
Distribuce dezinfekce Karlovarský kraj
- nakupujeme dezinfekci na ruce a zajišťujeme distribuci potřebným institucím. Pokud někdo potřebuje nebo ví, kde je nedostatek, kontaktujte Lucii Trčkovou (724 027 444, lucie.trckova@pirati.cz), nebo vyzvedněte osobně v e-PIC.
 

Piráti za časů pandemie

Hned ze začátku se rozjely desítky manufaktur na výrobu roušek. Ty jsou stále velmi nedostatkovým zbožím, které potřebuje každý z nás. Po úvodní živelné výrobě vznikají ve městech koordinované skupiny šiček a šičů, distribuující následně roušky tam, kde jsou potřeba nejvíce. V Sokolově koordinuje skupinu Jaromíra Fajtová, vedoucí Azylového domu. Spojenými silami se podařilo předat přes tisíc ochranných pomůcek. Do této skupiny se zapojili sokolovští Piráti – zejména Tereza a Lukáš Zykánovi, kteří v prvních rozdávali roušky i třeba ochrance v Kauflandu nebo i samotným záchranářům.

Do šití se zapojují pochopitelně Pirátky a Piráti v celém kraji.

Prostory Pirátského centra v Karlových Varech jsme dali k dispozici pro vznik distribučního místa pro příjem a výdej roušek a dalšího potřebného materiálu či výdeji dezinfekce. Původní iniciativa karlovarské předsedkyně Daniely Bílé se ve spolupráci a po domluvě s dalšími dobrovolníky, zejména Michaelou Kožíškovou, hlavní koordinátorkou šití roušek ve městě, Vladimírem Melicharem z KDU-ČSL, Ladou Baranek, zastupitelkou z Jáchymova a Olčou Bischofovou, stala jedním z hlavních míst pomoci v celých Karlových Varech. Lidé i neziskové organizace si už zvykají chodit pro potřebné pomůcky. Mnohem důležitější je ale sběr od všech, kteří mohou něčím přispět. Od tohoto pátku zde také začali zdarma vydávat občanům a organizacím dezinfekční prostředek, který na vlastní náklady zajistil Vladimír Melichar.

Obdobně pomáhají Piráti v Chebu, když sbírají materiál, ze kterého se potom v šicí dílně Joker šijí tolik potřebné roušky. Originální iniciativou je ale organizování dobrovolníků, kteří pak pomáhají s nákupem potravin nebo s venčením psů seniorům. I když podobné aktivity organizují občas i samotná města, rozhodně není nikdy dost těch, kteří pomáhají těm nejohroženějším a nejosamělejším. Nikdo by neměl zůstat bez pomoci. Aktivitu organizuje Barbora Erbenová.

O seniory se stará také krajská zastupitelka Markéta Monsportová, kterým zajišťuje nákupy potravin a léků. Svou pomoc pak můžete nabídnout i přes stránky sousedskapomoc.cz, na jejichž vzniku se podílel Šimon Barczi.

 
Současná mimořádná situace přináší komplikace a omezení všem občanům. Přesto se většina z nás snaží myslet nejen na sebe, ale i pomoci těm druhým. Každý podle svých schopností a možností. Piráti z celého Karlovarského kraje nejsou výjimkou a pomáhají na všech frontách. Nejčastěji šitím kriticky nedostatkových roušek, ale také organizováním distribučního místa. Největší zátěž je pak na představitelích samospráv, naši dva starostové v Mariánských Lázních a v Lokti jsou stále v jednom kole.
 
Aktuální informace z Karlovarského kraje
Bavíme se, setkáváme se a vzděláváme - online
I přes omezení vyplývajících z nařízení vlády se Piráti v celé republice dále setkávají - online. Dovolte nám vás pozvat na některé aktivity, které jsme si připravili.

Online kvíz: Český film
KDY: 04.04.2020 19:00
KDE: Jitsi
Už Vám sezení doma nevoní? Nebaví Vás koukat na TV nebo sjíždět Netflix? Říkáte si, k čemu Vám bylo milionkrát dokola koukat v telce Synové a dcery Jakuba Skláře? Tak to Vám hned povíme! V sobotu se na Vás chystá online kvíz s tématem Český film.

Online přednáška PPU: Kostarika - 71 let po zrušení armády
KDY: 16.04.2020 17:30
KDE: Jitsi
1. prosince 1948 symbolickým úderem kladiva do zdi kasáren Bellavista ohlásil José Figueres zrušení stálé armády Kostarické republiky.
Během přednášky nastíníme nejprve globální a lokální kontext této události na konci 40. let. Zjistíme, které země následovaly příklady Kostariky. A podíváme se hlavně na zajímavá zjištění studie.

Online Krajská schůze Pirátů Karlovarského kraje
KDY: 20.04.2020 18:00
KDE: Jitsi
Srdečně zveme všechny členy, podporovatele i širokou veřejnost na veřejnou online schůzi Pirátské strany Karlovarského kraje. Schůze proběhne v pondělí 20.04. od 18:00 pod odkazem na fóru. Program a ostatní informace na fóru.

Pirátská online hospoda
KDY: Každý den od 19:00
KDE: Jitsi
Máš doma ponorku? Nechceš chlastat sám, jako alkoholik? Přijď to Pirátské hospody!

Setkávání Pirátů Karlovarský kraj
KDY: Každou neděli od 21:00
KDE: Mumble
Každou neděli se Piráti v Karlovarském kraji scházejí ke sdílení aktuálních a praktických informací a nápadů. Skvělá příležitost jak trochu načerpat alespoň virtuálního kontaktu s jinými lidmi.

Pirátské vaření - facebook skupina
Taky pořád dokola řešíte, co vařit, aby to nebylo jednotvárné? Pojďme společně sdílet levné a chutné recepty, které nám všem mohou zpříjemnit den a pohladit žaludek. Sdílenou kuchařku naleznete zde.
Robin beitl
krajský koordinátor
robin.beitl@pirati.cz
Piráti KvK
Piráti KvK
Email
Copyleft © Všechna práva vyhlazena
 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká pirátská strana · Na Moráni 360/3 · Prague 2 12800 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp