Copy

Som veľmi vďačný, že v tomto celom procese, ktorý teraz prežívame nie sme sami. Boh nám každý deň dokazuje, že On má všetko pod kontrolou. Každý deň si uvedomujeme, že to nie je zhoda náhod, že sme teraz na Slovensku, ale že všetko je perfektne zorganizované naším Stvoriteľom.

Keď sme sa na začiatku júla rozhodli, že nebudeme ďalej naťahovať vízový proces, tak sme netušili, čo s nami bude. Vlastne sa musím opraviť, aby som neklamal. Nemôžem napísať, že sme netušili, čo s nami bude. Presne sme vedeli, čo s nami bude. Vedeli sme, že Boh sa postará o každú jednu našu potrebu v správny čas. Samozrejme naše mozgy mali a majú obrovský problém pochopiť “logiku”, ktorú Boh používa. Pretože poznáme svoje misionárske povolanie a už dávno sme Bohu povedali, že pôjdeme kamkoľvek nás pošle. Slovo kamkoľvek, ale nezahrňovalo Slovensko. Avšak dnes už aj naše mozgy “vidia”, prečo sme tu. Boh naozaj pozná všetko a poznal aj správny čas na to, aby sme tu na Slovensku viac hovorili o misii, aby mohli ďalší odísť a naplniť tak veľké poverenie, ktoré tu Boh zanechal skrze svojho syna Ježiša. Preto chceme aj najbližší rok investovať do Slovenska to, čo bolo do nás investované počas posledných desiatich rokov, teda odkedy sme odišli na biblickú školu do Dánska, kde sme sa mohli prakticky pripraviť na misiu.

Sú veci, na ktoré musí dozrieť čas. Keď sme po prvýkrát odchádzali na misiu, tak sme hovorili o tom, že chceme, aby zo Slovenska odišlo viac misionárov. Bola to naša úprimná túžba, ale nemali sme kapacitu to riešiť z Lower Brule. Jojo Brenkus s Bohunkou ešte dávno pred nami mali takú istú túžbu. Stretol som ľudí, ktorí už v 90tych rokoch robili konferencie o misii. Sú to ľudia, ktorí sa modlili a vystrojovali druhých do veľkého poverenia. Ja verím, že bolo veľa ľudí, ktorí sa tu ešte počas tvrdej totality modlili, aby zo Slovenska Boh povolal misionárov. Myslím si, že nemôžeme prehliadnuť aj extrémne veľa toho, čo spravili zahraniční misionári na Slovensku, počas posledných dvadsaťdeväť rokov. Muži a ženy, ktorí hovorili svoje zážitky s Bohom. Ja ako dieťa som s otvorenými ústami sníval o tom, že aj ja chcem zažívať Božiu prítomnosť a niesť Jeho evanjelium do celého sveta. A my si so všetkou vážnosťou a pokorou uvedomujeme, že sme ovocie ich práce a modlitieb. Keď pred rokmi Boh zlomil srdce pre misiu Maťovi a Sise Mrvovým, tak im povedal, že najprv musia oni pomôcť druhým ľuďom vyjsť a potom pôjdu aj oni. Preto verím, že vôbec nie je náhoda, že ja teraz u nich sedím v ateliéri a môžem spolu s nimi a Jojom a Bohunkou pripravovať cestu pre ďalších, ktorí budú ochotní vyjsť zo svojej komfortnej zóny a niesť Božie evanjelium do celého sveta.

V prvej fáze, v ktorej práve sme, chceme prísť na to PREČO? Nie prečo to robíme, lebo to máme každý jeden zodpovedané už dávno, ale prečo je dôležité, aby zo Slovenska odišlo viac misionárov. V tejto fáze sa stretávam s ľuďmi, ktorí pracujú v oblasti zahraničnej misie na Slovensku. Ešte som sa zďaleka nestretol so všetkými, ale verím, že sa mi podarí sa stretnúť s čo najviac ľuďmi a začať využívať už existujúce zdroje na to, aby misionári zo Slovenska mohli ísť do celého sveta. V druhej fáze príde čas na otázku AKO? Ktorú pomaly ale isto už otvárame a rozprávame sa o nej. A nasledujúca fáza bude ČO? To už bude to niečo konkrétne o čom my iba snívame, ale Boh presne vie o Čo sa jedná. A bude to v prvom rade Jeho dielo.

V septembri sme išli do Izraela, aby sme načerpali na konferencii národov. Náš hlavný dôvod bol ten, aby naše deti boli uzdravené v tomto období zmien, cez ktoré prechádzame ako rodina. Pri rozhovoroch s dlhoročnými misionármi sme si čoraz viac a viac uvedomovali, že proces, ktorým prechádzame, môže zanechať veľké stopy na našich deťoch. Dôverujeme aj v tejto oblasti Bohu a preto sme sa rozhodli urobiť to, že pôjdeme ako rodina do Izraela a verili sme, že tam Boh bude uzdravovať naše deti. A veríme, že Boh uzdravoval. Viem to podľa toho, že vždy keď som o tom začal hovoriť pred tým, ako sme tam šli, tak som bol veľmi emocionálny a slzy sa mi tlačili do očí. Dnes už to tak nie je a viem, že to má v rukách Boh a ja sa tým už netrápim. Boh vyriešil aj situáciu so školou pre naše deti, a vyzerá že aj naše bývanie sa pohlo dopredu, za čo sme Mu veľmi vďační. V tomto momente sme v procese zháňania nábytku, postelí a matracov. Áno, správne, nemáme nič vlastné! A to, čo sme doteraz používali bolo vďaka Barčiným rodičom, ktorí nám všetko svoje vždy dali ako keby to bolo naše od začiatku. Oni nám tak isto veľmi ochotne požičiavali autá aj napriek tomu, že oni sami išli autobusom. Sme im za to veľmi vďační. Teraz ale prichádza čas, keď nás bude osem a tým pádom sa do ich sedemmiestneho auta nezmestíme. Vieme, že Boh sa v pravý čas postará o to najlepšie auto pre našu rodinu.

Minulý víkend som bol na túre a jeden z mojich dobrých kamarátov sa ma pýtal, ako to celé zvládame, keď vlastne nič nemáme vo svojich rukách a pod našou kontrolou. Moja otázka je, že čo vlastne ako ľudia máme pod kontrolou? Čo máme vo vlastných rukách? Šťastie, život, smrť, lásku? V rukách máme rozhodnutie, či ideme žiť s Bohom alebo bez Boha. Keď sa človek rozhodne žiť s Bohom, to ešte neznamená, že bude mať všetko vždy a všade, ale neplatí to ani opačne. Ale každý, kto žije s Bohom a spoznáva Jeho veľkú lásku k človeku, dokonalosť a všemocnosť musí sám uznať, že pre človeka je najlepšie sa poddať pod Jeho vedenie!

Na záver Vám ešte chceme dať do pozornosti zopár zaujímavých akcií, na ktoré sa chystáme aj my:

6.10. - Celocirkevná Letničná konferencia v Nitre
7.10. - Nedeľné bohoslužby v BCC, 15 minútové misijné okienko a predaj na podporu misie po zhromaždení
12-14.10. - 18.misijná konferencia KZ v Modre
20.10. - Now, konference o zahraniční misii v Brne

S láskou,
Roman

Olivová hora

Kate Hess nás pozvala ku sebe domov na Olivovú horu. Na fotke sú aj dcérky Glory, ktorá je z Indie a s rodinou sú na misií v Jeruzaleme v Dome Modlitby.

Eilat

Posledné dva dni sme strávili na juhu Izraela, v meste Eilat, kde nás pozvala Ľudka Trenklerová, naša slovenská misionárka v Izraeli. Ľudka tu má poslanie založiť školu uctievania.

Copyright © 2018 Hawran Ministry, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp