Copy

500 ZNAKŮ

Co právě čtou autoři INFO.CZ?
Inspirujte se glosami o 500 znacích.

Zobrazuje se Vám mail nesprávně? Otevřete si ho v prohlížeči

GENGHIS KHAN

JACK WEATHERFORD

Čingischán je v našich končinách poměrně opomíjená postava světových dějin. Po přečtení Weatherfordovy knihy budete vědět, že naše přehlíživost zcela ignoruje skutečnost. Sjednotitel mongolských kmenů vybudoval největší říši lidských dějin, což ovšem není tak zarážející jako způsob, jakým to udělal. Nebudu víc prozrazovat, ale vězte, že skutečným nositelem civilizace nebyl římský císař. Byl to mongolský kočovník s nelehkým dětstvím.

MICHAL
PŮR

OHEŇ A DÝM 

HUGO HROMAS

 
V redakci pro vás chystáme parádní letní speciál magazínu I, který bude celý věnovaný úniku – od toho chaosu, ve kterém poslední rok žijeme, od práce a za něčím novým. Pokud ale nechcete čekat až do prázdnin, sáhněte zatím po knížce Michala Huga Hromase. Jasně, je to kuchařka, ale v Česku nemá obdoby. Hromas je divoká duše a kuchař, který nechodí do kuchyně – kuchyně chodí za ním. Na otevřeném ohni vaří, udí a griluje všechno možné a v krásně zpracované publikaci vás s tímhle uměním dokonale seznámí. A pozor, není to jen o mase. Splněný sen všech pyromanů a jedlíků.

LUKÁŠ 
POSPÍŠIL

ANARCHOKAPITALISMUS

URZA

Tématu anarchie bylo věnováno poslední číslo magazínu I, kde Daniel Steigerwald prohlásil, že k tomu, aby se člověk stal anarchokapitalistou stačí půl roku studia a Tereza Urzová oplátkou za rozhovor darovala do redakce několik výtisků knihy svého manžela, která je takovou českou anarchokapitalistickou biblí. O tom, že stát je špatný sluha, ale zlý pán (jak zní podtitul knihy) jsme se v uplynulých měsících myslím mohli přesvědčit. Na 240 stránkách Urza rozebírá veškeré myslitelné aspekty anarchokapitalismu a jeho dopady na všechny možné stránky života. Tak uvidíme za onoho půl roku, zda čtenář projde „odstátňovací“ transformací.  

JAN
PALIČKA

DENÍK MALÝCH RADOSTÍ

MARIETA A JAKUB KADLECOVI

Máte děti na první stupni základní školy? Tak to je tahle knížka ideální tip. A v jejím případě zapomeňte na všechny zákazy, že se do knížky nesmí psát nebo kreslit. Tady je to právě naopak. Deník malých radostí od manželů Mariety a Jakuba Kadlecových si vzal za cíl hravou a zábavnou formou rozvíjet pozitivní myšlení a emoční inteligenci u dětí. Ve spolupráci s psychology vznikla knížka, kde se děti v praxi  naučí reflexi, vděčnost , sociální dovednosti, sebeuvědomění či sebepoznání. Deník je vytvořen na 70 dní, protože dle nejnovějších studií trvá vytvoření nového návyku zhruba 66 dní. 


ANNA
BERÁNKOVÁ

Partner newsletteru

Líbil se vám dnešní newsletter? Nasdílejte ho svým přátelům!

Dostali jste tento newsletter od přátel a chcete jej taky odebírat? Zaregistrujte se!


Z odběru newsletteru se můžete odhlásit zde.

Copyright © 2020 INFO.CZ, Všechna práva vyhrazena.
INFO.CZ
Facebook INFO.CZ
Twitter INFO.CZ