Copy

500 ZNAKŮ

Co právě čtou autoři INFO.CZ?
Inspirujte se glosami o 500 znacích.

Zobrazuje se Vám mail nesprávně? Otevřete si ho v prohlížeči
LID MI ŘÍKÁ EVITA

JOSEF OPATRNÝ
Životní příběh ženy jménem Eva María Duarte, jež se provdala za budoucího prezidenta Argentiny a stala se celosvětově známou jako Evita, patří k nejpozoruhodnějším v celém 20. století. Kromě takřka neuvěřitelného sociálního vzestupu je totiž také příběhem mimořádně nadané političky a sociální reformátorky, která po krátkou dobu, ale o to intenzivněji, psala dějiny své země. Čtivá knížka Josefa Opatrného je nejen vylíčením osudů Evity, ale i bez nadsázky strhujícím „portrétem“ poválečné Argentiny a, svým způsobem, celého kontinentu.
 

MARTIN
KOVÁŘ

START-UP NATION

D. SENOR, S. SINGER

Představte si, že žijete v zemi bez nerostných surovin. V zemi, kde vás sousední národy chtějí setrvale vymazat z mapy. Vy přesto dokážete prosperovat a vynikat – nejen podle regionálních měřítek, ale i podle těch mezinárodních. Knihu Start-Up Nation jsem měl v hledáčku od chvíle, kdy jsem v Tel Avivu poznal izraelskou startupovou scénu na vlastní oči. Je to skutečně fascinující podívaná – a kniha Start-Up Nation velmi čtivě popisuje, co vedlo k jejímu vzniku.

VOJTĚCH
KRISTEN

FUTURE ETHICS

CENNYDD BOWLES

Já na předchozí tip navazuji, protože kniha Future Ethics je také o tom, když se to zbrklým startupistům a technooptimistům vymyká z rukou. Decentním tónem popisuje etická úskalí dnešních technologií a výzvy, které přinesou nejbližší roky. V první části spíše abstraktně a teoreticky, ve druhé naopak vcelku konkrétně, když se autor od tématu morálky umělé inteligence dostane i k otázkám autonomní dopravy, energetiky a životního prostředí či robotizace a práce. Vydání českého překladu připravuje Academia.

LUKÁŠ
POSPÍŠIL

LORDS OF CHAOS

M. MOYNIHAN, D. SØDERLIND

Svět tvrdé metalové hudby na vás může působit poněkud bizarně, pokud zrovna nejste fanoušky. Jedním z jeho vrcholů, co se radikálnosti týče, byla norská blackmetalová scéna na počátku devadesátých let. Co se stane, když se parta mladých metalistů vymkne konvencím a láska k temné hudbě přeroste ve vypalování kostelů, neonacismus a vraždění? Poslech nechvalně proslulých Mayhem rozhodně není pro každého. Ale jejich příběh je bezesporu fascinující.


JAN

PALIČKA

PRÁVĚ VYŠLO V KNIŽNÍ EDICI INFO.CZ
 
Máme i další newslettery...

Originální reportáž každý týden. Roky praxe a zkušeností z terénu. Témata, která jsou vám blízká.

 

Páteční průvodce burzovním a byznysovým světem. Čísla, grafy, akcie, ale tak, že vás to bude bavit!

Líbil se vám dnešní newsletter? Nasdílejte ho svým přátelům!

Dostali jste tento newsletter od přátel a chcete jej taky odebírat? Zaregistrujte se!


Z odběru newsletteru se můžete odhlásit zde.

Copyright © 2020 INFO.CZ, Všechna práva vyhrazena.
INFO.CZ
Facebook INFO.CZ
Twitter INFO.CZ