Copy

500 ZNAKŮ

Co právě čtou autoři INFO.CZ?
Inspirujte se glosami o 500 znacích.

Zobrazuje se Vám mail nesprávně? Otevřete si ho v prohlížeči

NUMBERS DON´T LIE

VÁCLAV SMIL

Pokud jste četli Faktomluvu od Hanse Roslinga, tak nejnovější kniha Václava Smila je pro vás takřka povinností. Smil, který po začátku sovětské okupace odešel z Československa do zámoří, je nejen nejoblíbenějším autorem Billa Gatese, ale především tvůrcem mnoha čtenářsky náročnějších děl. Numbers Don’t Lie je úplně jiná. Skvěle srozumitelná, má spád a Smil vám v ní na několika datech vysvětlí řadu zdánlivě banálních problémů.

MICHAL
PŮR

THE GRAND DESIGN

S. HAWKING, L. MLODINOW

Lidem, které výsledek „42“ neuspokojí coby odpověď na základní otázku života, vesmíru a tak vůbec, doporučuji The Grand Design. Právě v Hawkingově knize najdou řadu odpovědí, které jsou sice zastřenými dalšími otázkami, ale proces jejich rozkrývání je extrémně zábavný. The Grand Design ukazuje základní východiska kvantové fyziky, popisuje vznik vesmíru a zamýšlí se, co je „realita“. Vše velmi čtivým jazykem, skrze který se úvahy jednoho z nejchytřejších lidí na světě dostávají k široké veřejnosti.

VOJTĚCH
KRISTEN

FRANTIŠEK JOSEF I.

MICHAELA A KARL VOCELKOVI

Kdo by neznal „Frantu Pepu Jedničku“. Nicméně ruku na srdce, kolik toho o rakouském císaři opravdu víte? Vocelkovi předkládají plastický portrét Františka Josefa I. nejen jako státníka, ale i jako komplikovaného člověka čelícího snad ještě komplikovanější době. Ačkoli jde o publikaci spíše odbornou, je i pro laika čtivá a srozumitelně popisuje cestu mladého arcivévody, který se ani jako následník trůnu nenarodil, k tomu stát se symbolem celé habsburské monarchie a jejích vzestupů i pádů.
 

JAN
PALIČKA

VÝDECH

TED CHIANG

Pokud má někdo na kontě jen dva soubory povídek, ale na přebalu jeho knihy se hrdě vyjímá označení „kultovní autor“ spolu s doporučením od Baracka Obamy, je na místě ostražitost. Co se mi to nakladatel za přispění prezidenta, který už má čas na čtení, snaží vnutit? V případě Američana Teda Chianga je ale tahle nálepka na místě, přesněji nálepka „kultovní autor sci-fi“. Nečekejte mimozemšťany a epické galaktické bitvy, Chiang si uznání vysloužil chytrými příběhy z tzv. blízkých realit. Kniha Výdech nedávno vyšla v českém překladu a v žánru, kde není nouze o brak, je to příjemně kultivované dílo se stabilní kvalitou.


LUKÁŠ
POSPÍŠIL

PRÁVĚ VYŠLO V KNIŽNÍ EDICI INFO.CZ
 
Máme i další newslettery...

Originální reportáž každý týden. Roky praxe a zkušeností z terénu. Témata, která jsou vám blízká.

Páteční průvodce burzovním a byznysovým světem. Čísla, grafy, akcie, ale tak, že vás to bude bavit!

Líbil se vám dnešní newsletter? Nasdílejte ho svým přátelům!

Dostali jste tento newsletter od přátel a chcete jej taky odebírat? Zaregistrujte se!


Z odběru newsletteru se můžete odhlásit zde.

Copyright © 2020 INFO.CZ, Všechna práva vyhrazena.
INFO.CZ
Facebook INFO.CZ
Twitter INFO.CZ