Copy

500 ZNAKŮ

Co právě čtou autoři INFO.CZ?
Inspirujte se glosami o 500 znacích.

Zobrazuje se Vám mail nesprávně? Otevřete si ho v prohlížeči

BOLD

PETER DIAMANDIS, STEVEN KOTLER

 
Snad nejlépe lze knihu Bold vystihnout jako (stopařova) průvodce světem exponenciálních technologií; při čtení každé ze 317 stránek se čtenář cítí, jak by byl u dalšího velkého projektu ze Silicon Valley. Bold je neuvěřitelně inspirativní knihou, ukazuje řadu historických příkladů, kdy nasazení a odvaha (především odvaha dávat si vysoké cíle) zakladatelů stály za vznikem řady úspěšných projektů – od Googlu až po SpaceX. Osobně garantuji, že po přečtení budete chtít založit start-up, který změní svět.

 

VOJTĚCH KRISTEN

CIVILIZACE A DĚJINY

MIROSLAV BÁRTA, MARTIN KOVÁŘ

Před časem jsem dočetl knihu, která mi i po padesátce pomohla doplnit si vzdělání. Soubor “Civilizace a dějiny” kolektivu českých vědců vedených Miroslavem Bártou a Martinem Kovářem mi otevřel nový pohled na historii, která se neskládá jen z lineárního sledu událostí, ale také, a vlastně hlavně, je výslednicí střetu kulturních a přírodních sil, je formována našimi hodnotami, znalostmi a náboženskými představami. Doporučuji všem, kdo chtějí porozumět minulosti, tím pochopit současnost a otevřít si okno do budoucnosti.


MARTIN SCHMARCZ

DEVADESÁTKY

JOHANA FUNDOVÁ

Nejedná se o žádnou vyšší literaturu, vlastně se nic moc zásadního nedozvíte, ale kniha Devadesátky spolehlivě funguje jako to, co v angličtině označujeme jako „trip down the Memory Lane“. Nejen díky rozhovorům s dobovými osobnostmi, ale hlavně díky bohatému obrazovému materiálu se každému čtenáři spolehlivě vybaví vlastní vzpomínky na porevoluční léta, ať už v nich prožil dětství, dospívání nebo si poprvé jako dospělý mohl užívat svobody. Nadšencům doporučuji i autorčinu fb stránku Pure devadesátky.


 
 


JAN 

PALIČKA

JAPONSKÁ VÁLKA

ALEŠ SKŘIVAN

 
Válku v Pacifiku mám spojenou hlavně s brilantními knížkami Miloše Hubáčka. Z domněnky, že díky němu vím o 2. světové válce v Pacifiku vše, co potřebuji, mě vyvedla až kniha Aleše Skřivana Japonská válka. Skřivan skvěle přibližuje japonskou mentalitu a zákulisí vzniku a zániku moderní japonské říše. Řada faktů pro mě byla úplně nových a dost šokujících. Například popis dění v japonské politice po svržení atomových bomb a tlaku na boj až do konce - “do smrti všech Japonců”, je opravdu děsivé čtení. 


VLADIMÍR
PISKÁČEK

PRÁVĚ VYCHÁZÍ V KNIŽNÍ EDICI INFO.CZ
Máme i další newslettery...
Originální reportáž každý týden. Roky praxe a zkušeností z terénu. Témata, která jsou vám blízká.
 
Páteční průvodce burzovním a byznysovým světem. Čísla, grafy, akcie, ale tak, že vás to bude bavit!
Líbil se vám dnešní newsletter? Nasdílejte ho svým přátelům!

Dostali jste tento newsletter od přátel a chcete jej taky odebírat? Zaregistrujte se!


Z odběru newsletteru se můžete odhlásit zde.

Copyright © 2020 INFO.CZ, Všechna práva vyhrazena.
INFO.CZ
Facebook INFO.CZ
Twitter INFO.CZ