Copy

500 ZNAKŮ

Co právě čtou autoři INFO.CZ?
Inspirujte se glosami o 500 znacích.

Zobrazuje se Vám mail nesprávně? Otevřete si ho v prohlížeči

OBNOVENÍ SVĚTOVÉHO ŘÁDU

HENRY KISSINGER

Tahle kniha je podrobný a hlavně fascinující rozbor událostí, které utvářely moderní Evropu po napoleonských válkách. Složitý proces hledání rovnováhy, jehož ústředními postavami byli rakouský a britský ministr zahraničí vyústil ve Vídeňský kongres, ustavení Svaté aliance a přinesl na kontinent dlouhé období míru a stability. Zajímavé čtení, které boří české předsudky dané obrozeneckým pojetím historie.

MARTIN
SCHMARCZ

EREBUS – PŘÍBĚH ZTRACENÉ LODI

MICHAEL PALIN

Po téhle knížce jsem v knihkupectví sáhl víceméně náhodou, protože mě zarazilo, že ji napsal jeden z bývalých členů Monty Python. Popisuje strastiplné i velkolepé putování lodí Erebus a Terror, které skončí tragicky za polárním kruhem. Práce, kterou Palin odvedl, je neuvěřitelně detailní, přesto si jeho dílo zachovává spád. Je to nepochybně jedna z nejlepších knih, která zachycuje svět na začátku nástupu průmyslové revoluce, kde námořní dobyvatelé sice ztráceli lesk, ale jejich povolání bylo stále stejně nebezpečné.

MICHAL
PŮR

BUDOUCNOST SVOBODY

FAREED ZAKARIA

Budoucnost svobody je nadčasová kniha původem publicisty Fareeda Zakarii, která ukazuje, že na první pohled spojité pojmy demokracie a svoboda vlastně ve výsledku neznamenají úplně to samé – často je tomu paradoxně právě naopak. Zakaria ve svém fascinujícím historickém a geografickém exkurzu čtenářovi předkládá na první pohled provokativní myšlenky – třeba tu, že více demokracie nutně neznamená automaticky i více dobra. „Co když je naše svoboda v bezpečí jen ve chvíli, když zároveň existují přísná omezení, regule a zákony,“ ptá se Zakaria. Je to ale ještě vůbec svoboda?

VOJTĚCH
KRISTEN

SPÁČI

LORENZO CARCATERRA

Zčásti vzpomínky na dospívání, zčásti vězeňské a soudní drama, zčásti příběh o sdíleném traumatu, dlouhém čekání na nápravu staré křivdy a o tom, že spravedlnost může mít různé podoby a že v životě mnohdy nic jako šťastné konce neexistuje. Autor tvrdí, že příběh je podle skutečných událostí. Prakticky všichni ostatní tvrdí, že ne, ale ono je to ve finále docela jedno. Atmosféra plná naturalistických pasáží čtenáře pohltí tak jako tak. A kdo nemá čas na knihu, ten se může podívat na perfektní filmovou adaptaci.


JAN
PALIČKA

Partner newsletteru

Nové číslo magazínu INFO.CZ
Líbil se vám dnešní newsletter? Nasdílejte ho svým přátelům!

Dostali jste tento newsletter od přátel a chcete jej taky odebírat? Zaregistrujte se!


Z odběru newsletteru se můžete odhlásit zde.

Copyright © 2020 INFO.CZ, Všechna práva vyhrazena.
INFO.CZ
Facebook INFO.CZ
Twitter INFO.CZ