Copy

500 ZNAKŮ

Co právě čtou autoři INFO.CZ?
Inspirujte se glosami o 500 znacích.

Zobrazuje se Vám mail nesprávně? Otevřete si ho v prohlížeči

HLADOVÍ A SYTÍ

TIMUR VERMES

Pokud jste četli Vermesovu knihu „Už je tady zas“ tak víte, co vás čeká. Německý autor opět buduje alternativní historii, oživlého Hitlera však vystřídala uprchlická krize. Evropa neprodyšně uzavřela své hranice a v Africe vznikají obří uprchlické tábory. Ty jsou sice plné beznaděje, ale rovněž černého a sarkastického humoru. Vše se rozjede ve chvíli, kdy do jednoho z táborů dorazí německá hvězdná novinářka. Více vám vyprávět nebudu, protože tohle si prostě přečíst musíte.

MICHAL
PUR

PODIVNÁ SMRT EVROPY

DOUGLAS MURRAY

Ani v dnešní době „covidové“ bychom neměli zapomínat na další vážné problémy, s nimiž se musí především západní a střední Evropa potýkat. Na jeden z nich upozorňuje britský neokonzervativec Douglas Murray. Jeho kniha je strhujícím varováním před zničujícími důsledky masové (i)migrace do Evropy (především pokud jde o muslimy) a před neschopností evropských politických elit, posedlých a zároveň paralyzovaných všemi možnými druhy korektnosti (nemluvě o multikulturalismu), hájit svou civilizaci a hodnoty, na nichž byla postavena. I čtyři roky od svého prvního vydání je mimořádně aktuální.
 

MARTIN
KOVÁŘ

HOVORY S TGM

KAREL ČAPEK

Čapkovy Hovory s T. G. Masarykem mě oslovily. Dlouho jsem je vnímal jako „povinnou četbu“, titul, který nečíst. Byť je jim skoro sto let, některé problémy jsou, zdá se, věčné. Masaryk řeší věci jako rozdíly mezi vzděláním zaměřeným na znalosti vs dovednosti, vlastenectví a vlastenčení, či národního charakteru. Masaryk v nich nevystupuje jako „tatíček“, ale jako normální přemýšlivý a praktický chlapík. Namísto knihy, kterou jsem nechtěl číst ani jednou, mám knihu, kterou budu číst ještě hodněkrát.

KAREL
SVOBODA

MEZI DVĚMA KIMY

NINA ŠPITÁLNÍKOVÁ

Knižní cestopisy se mi historicky téměř vyhýbají, ale v případě Niny Špitálníkové jsem velmi rád udělal výjimku. Známá Koreanistka totiž v knize Mezi dvěma Kimy popisuje jeden z nejuzavřenějších a nejtajemnějších režimů na světě – KLDR. Navíc nikoliv pouze z perspektivy oficiálního zahraničního návštěvníka, ale optikou studentky místní univerzity, která se navíc „protizákonně“ dostává i do pro cizince zapovězených oblastí.


VOJTĚCH
KRISTEN 

Partner newsletteru

Nové číslo magazínu INFO.CZ
Líbil se vám dnešní newsletter? Nasdílejte ho svým přátelům!

Dostali jste tento newsletter od přátel a chcete jej taky odebírat? Zaregistrujte se!


Z odběru newsletteru se můžete odhlásit zde.

Copyright © 2020 INFO.CZ, Všechna práva vyhrazena.
INFO.CZ
Facebook INFO.CZ
Twitter INFO.CZ